UnityNews in UA

Україна до кінця тижня отримає статус кандидата на вступ до ЄС – Bloomberg

{news-title}
UnityNews Головний редактор UnityNews in UA
Україна до кінця тижня отримає статус кандидата на вступ до ЄС – Bloomberg

27 держав-членів Європейського Союзу мають намір офіційно надати Україні статус кандидата в члени ЄС. Лідери країн зустрінуться у Брюсселі 23-24 червня і ухвалять остаточне рішення.

Про це у понеділок, 20 червня, повідомило видання. Bloomberg із посиланням на джерела. За словами співрозмовників журналістів, наприкінці тижня рекомендаціям Європейської комісії щодо України буде надано зелене світло.

Остаточне рішення про надання статусу та будь-які супутні умови повинні бути схвалені всіма державами-членами, перш ніж воно стане остаточним. Згідно з проектом висновків саміту, як стверджує видання, запропонована форма формулювання ще не оформлена письмово.

Блок також має намір підтримати думку комісії щодо надання статусу кандидату Молдові, а також Грузії, якщо вона спочатку виконає певні додаткові умови, повідомили джерела.

"Цей статус особливо важливий для України, яка вклала так багато свого політичного майбутнього у тісніші відносини з Європою, оскільки шукає моральної підтримки у протидії російській агресії", – йдеться у матеріалі.

Глава Європейської ради Шарль Мішель у листі-запрошенні лідерам країн Європейського союзу, написав: "Настав час визнати, що майбутнє України, Молдови та Грузії знаходиться в ЄС. Я запропоную вам надати статус кандидата Україні та Молдові", – додали журналісти.

Нагадаємо, ЄК офіційно рекомендувала надати Україні статусу кандидата в члени Європейського Союзу. Аналогічну рекомендацію винесено для Молдови, але не для Грузії. Остаточне рішення буде ухвалено Радою ЄС після 19 червня.

Водночас у висновку про надання статусу кандидата Україні Європейська комісія запропонувала пункт про те, що ЄС матиме право відібрати у країни такий статус, якщо Київ порушить свої зобов'язання. Зокрема це стосується проведення необхідних реформ для членства в Євросоюзі.

Напередодні глава Єврокомісії Урсула фон справ Ляйєн висловила переконання, що Україна отримає статус кандидата в члени ЄС. При цьому підготовка до ухвалення такого рішення пройшла вдало.

Як зазначила глава ЄК, Україна за вісім років виконала велику роботу, про що свідчать дані та факти, на яких буде засновано рішення ЄС. "Ми хочемо побачити ще більше реформ", – наголосила фон дер Ляйєн, зазначивши, що умова стосується, наприклад, боротьби з корупцією та зміцнення верховенства закону.

Як повідомляв OBOZREVATEL, прем'єр-міністр Угорщини Віктор Орбан погодився з пропозицією ЄС надати Україні та Молдові статус кандидатів у члени блоку. Водночас він додав, що країна разом з декількома іншими державами-членами вважає, що Грузія та Боснія та Герцеговина також мають набути членства.


Читайте нас у Instagram "UnityNews"
Підписуйтесь на нас у Telegram "UnityNews"

Вас зацікавлять також наступні новини


Реклама


Оставить комментарий