DataLife Engine / Рашисти ставлять "Z" на придатних для їх розміщення домівках у Маріуполі, а усі інші розграбовують, - Денісова

Рашисти ставлять "Z" на придатних для їх розміщення домівках у Маріуполі, а усі інші розграбовують, - Денісова

На території Маріуполя російські окупанти вриваються у вцілілі домівки та проводять "обшуки".

Про це повідомила у фейсбуці уповноважена Верховної Ради з прав людини Людмила Денісова, передає UnityNews

"По території міста окупанти проводять обшуки, вриваючись у всі вцілілі домівки. Житло, на думку загарбників, придатне для проживання військових рф, помічається символом "Z". Решта розграбовується. У подальшому спустошені помешкання, очевидно, будуть використані для розселення маріупольців", - зазначила омбудсмен.


За її словами, у місті бракує їжі - чоловіки можуть отримати хоч якийсь "пайок" лише у разі участі у розборі завалів, копанні могил та виконання інших робіт для загарбників.

Крім того, загарбники "у найкращих традиціях нацистів" грабують архівний та культурний фонди маріупольських музеїв. "Вочевидь, найбільш "цінні" експонати будуть вивезені до рф", - зауважила Денісова.


Вона також зазначила, що ворог цілеспрямовано нищить маріупольців - замість гуманітарного коридору російські війська завдали 35 авіаударів по заводу "Азовсталь". Росіяни з артилерії обстрілюють підходи до заводу, не даючи жодної змоги людям евакуюватися.

"Дії рф в Маріуполі є геноцидом українського народу відповідно до Конвенції про запобігання злочину геноциду та покарання за нього, та статті 6 Римського статуту міжнародного кримінального суду. Звертаюся до Комісії ООН з розслідування порушень прав людини під час військового вторгнення рф в Україну врахувати ці факти злочину геноциду рф народу України", - заявила омбудмен.


Вона закликала міжнародних партнерів надати зброю для боротьби з країною-загарбником РФ.

26-04-2022, 21:53
Вернуться назад