DataLife Engine / Головний прокурор Міжнародного кримінального суду відвідав Бучу

Головний прокурор Міжнародного кримінального суду відвідав Бучу

Разом із ним до міста прибула команда слідчих та експертів, щоб розпочати своє незалежне розслідування.

Головний прокурор Міжнародного кримінального суду Карім Хан відвідав Бучу на Київщині.

"Головний прокурор МКС Карім Хан відвідав Бучу. Правильно, що група судово-медичних експертів Міжнародного кримінального суду розпочне роботу в місті. Відповідальність для російських військових за воєнні злочини – неминуча. Будемо затягувати їх усіх у Трибунал. І не тільки за скоєне в Бучі", - сказав він у вечірньому відеозверненні.


В Офісі генерального прокурора України розповіли подробиці візиту та опублікували фото.

 

"Карім А.А. Хан, королівський адвокат, прибув до Києва з командою слідчих та експертів, щоб розпочати своє незалежне розслідування безпосередньо на місцях вчинення воєнних злочинів", - зазначила генпрокурор Ірина Венедіктова.


Вона повідомила, що в день приїзду Хана в Бучі почалася ексгумація тіл вбитих цивільних з другої великої могили на території місцевої церкви. Разом вони відвідали також місце зберігання розстріляних військовими РФ автомобілів.

 

У другому великому похованні, як і в попередньому, більшість жертв, яких вже оглянули, мають вогнепальні та осколкові поранення.

"Тут на кожному кроці жахливі докази звірств армії РФ на території України і ми об’єднуємо зусилля із Офісом прокурора МКС, щоб розслідувати кожен воєнний злочин на нашій землі" - додала Венедіктова.

За її словами, невдовзі Офіс прокурора МКС приєднається до роботи спільної слідчої групи, яку створили Україна, Литва та Польща.

"Дуже важливо, що прокурор МКС Хан бачить наслідки і свідчення цих жахливих злочинів РФ на власні очі і щирий у своєму прагненні невтомно працювати заради верховенства права та справедливості для жертв та потерпілих", - наголосила генпрокурор.

 

Пресслужба МКС у твітері подала заяву Каріма Хана у Бучі.

"Україна є місцем злочину. Ми тут (у Бучі. – ред.), тому що маємо обґрунтовані підстави вважати, що вчинялися злочини, які підпадають під юрисдикцію МКС. Ми повинні прорватися крізь туман війни, щоб дістатися істини", - йдеться в повідомленні.


14-04-2022, 01:01
Вернуться назад