DataLife Engine / У Бородянці росіяни стріляли по тих, хто намагався дістати людей з-під завалів - очільник селища

У Бородянці росіяни стріляли по тих, хто намагався дістати людей з-під завалів - очільник селища

Війська рф почали обстрілювати мирних мешканців і житлові будинки в Бородянці з перших днів окупації, завдавали авіаударів по багатоповерхівках і не дозволяли витягати людей з-під завалів.

Про це розповів в. о. голови Бородянської селищної ради Георгій Єрко в коментарі «Обозревателю», повідомляє UnityNews.

"Перші дні, коли проходили колони, вони розстрілювали мирних жителів, розстрілювали житлові будинки. Не звертаючи уваги на те, що по них ніхто не відкривав вогню. У нашої територіальної оборони були тільки автомати. Але вони розстрілювали і будинки, і жителів", - зазначив Єрко.

За його словами, коли проходила колона, ворог відкрив вогонь по мешканцях і тоді з'явилися перші восьмеро загиблі, а пізніше росіяни стріляли по людях не тільки з автоматів, але й з важчого озброєння.

"Першого авіаційного удару зазнало саме наше селище. Були скинуті бомби на 9-ти поверхові будинки. І ті люди, які знаходилися у підвалах, виявилися заживо похованими. Ми зразу намагалися відкопати їх. Була оголошена повітряна тривога. Потім пішли знову колони, танки, БТР — і стріляли по тих машинах і людях, які намагалися відкопати людей. Ми зверталися до них письмово — розкопувати вони не дозволили", - сказав Єрко.

Він пояснив, що скільки людей досі поховані під завалами багатоповерхівок, наразі не може сказати ніхто.

"Далі було окуповане наше містечко. При окупації ніяких зелених коридорів на визволення і вивезення людей ніхто нам не давав. Так званий "зелений коридор", коли ми вперше його домоглись, існував не з 9 до 15, а 1 годину 20 хвилин. Ми евакуювали близько 400 людей з будинку-інтернату. Але при евакуації нам ніхто не допомагав. Ми, люди, ДСНСники і ті, що заходили з будинку-інтернату... Через годину і 15 хвилин автобуси вимушені були поїхати", - зауважив селищний голова.

Читайте також: В Україні наразі близько 600 російських військовополонених

Він додав, що наступні спроби евакуювати мирних жителів провалилися, довкола Бородянки йшли бої, і лише на третій раз вдалося доїхати до тих населених пунктів, звідки людей змогли евакуювати.

«Гучномовці не давали, ходити по вулиці не давали. Зв'язку в Бородянці не було вже близько 10 днів. Як сповістити людям, що їдуть їх визволяти — ми не знали. Тому на свій страх і ризик посилали сміливців, які просто бігли по вулиці і кричали, що йде евакуація. А коли почалася евакуація на Гомель в Білорусь — люди вже не знали, чи то забирають їх на Гомель, чи то їх будуть везти на нашу неньку-Україну", - пригадує Єрко.

Він проінформував, що зараз працює штаб, відшукують тіла загиблих героїв, ведуться роботи по розмінуванню, відновленню ліній електропостачання.

В.о. селищного голови додав, що в Бородянці зруйнована вся інфраструктура, багато будинків заміновано.

Як повідомляв Укрінформ, Велика Британія, яка головує у квітні в Радбезі ООН, скликала 5 квітня засідання РБ для обгорнення масових убивств, учинених збройними силами рф у Бучі під час її окупації.

Ірпінь, Буча, Гостомель та вся Київська область були звільнені від російських загарбників. У визволених містах та селах зафіксовані масові вбивства загарбниками цивільних.

Згодом генпрокурор Ірина Венедіктова заявила, що після російського вторгнення найгірша ситуація через жертви серед мирних жителів у Бородянці.

6-04-2022, 03:06
Вернуться назад