UnityNews in UA

В Україні повідомили підозру генералу рф, який керував захопленням ЧАЕС

{news-title}
UnityNews Головний редактор UnityNews in UA
В Україні повідомили підозру генералу рф, який керував захопленням ЧАЕС
Правоохоронці повідомили про підозру генерал-майору росгвардії Сергію Буракову, який, за інформацією слідства, керував операцією із захоплення Чорнобильської АЕС.

Про це генеральний прокурор Ірина Венедіктова поінформувала у Фейсбуці

«Перший підозрюваний у справі про взяття під контроль Державного спеціального підприємства «Чорнобильська АЕС» – генерал-майор Сергій Бураков. Він - начальник центру спецпризначення сил оперативного реагування й авіації федеральної служби військ національної гвардії рф, який керував захопленням стратегічного об‘єкта безпосередньо на місці», - заявила Венедіктова.


За інформацією генпрокурора, Бураков, отримавши повний контроль над ЧАЕС, фактично взяв у заручники колектив.

Вона уточнила, що російський генерал перешкоджав проведенню зміни персоналу, змусивши людей тривалий час працювати цілодобово, без можливості елементарно вчасно поїсти чи отримати меддопомогу. Вільно пересуватися територією станції працівники теж не могли, поінформувала Венедіктова.

Окрім того, як зазначила очільниця ОГП, цей генерал-майор рф віддавав накази підлеглим військовослужбовцям облаштовувати вогневі позиції та території станції та за її межами.

«Ці точки готувалися в місцях з підвищеною небезпекою, де навіть не можна було пересуватися», - уточнила Венедіктова.

Силами Вишгородської окружної прокуратури Київської області та слідства тепер російського генерала офіційно оголосили підозрюваним у посяганні на територіальну цілісність і недоторканість України та веденні агресивної війни.

Як повідомлялося, у період фз 24 лютого по 31 березня всі об’єкти ДСП «Чорнобильська АЕС» та об’єкти у зоні відчуження були захоплені військовими підрозділами російської федерації. 31 березня окупанти залишили територію промислового майданчика ЧАЕС.

Наразі відвідувати Чорнобильську зону вкрай небезпечно. Існують великі радіаційні ризики, вибухові загрози та логістичні перешкоди.


Читайте нас у Instagram "UnityNews"
Підписуйтесь на нас у Telegram "UnityNews"

Вас зацікавлять також наступні новини


Реклама


Оставить комментарий