DataLife Engine / Польща, Естонія, Латвія та Литва офіційно підтримали Україну на шляху приєднання до Механізму цивільного захисту ЄС

Польща, Естонія, Латвія та Литва офіційно підтримали Україну на шляху приєднання до Механізму цивільного захисту ЄС

Спільну заяву про підтримку зусиль України щодо приєднання до Механізму цивільного захисту Європейського Союзу підписано у понеділок за участю Міністерства внутрішніх справ та ДСНС України, а також рятувальних відомств Польщі, Естонії, Латвії та Литви.

Як повідомляється на сайті ДСНС, у документі відзначено спільне розуміння між країнами-учасницями Спільної заяви та ДСНС щодо збереження людського життя та зменшення матеріальних й економічних втрат від біди будь-якого характеру як основного призначення свого функціонування в системах урядів усіх держав-членів ЄС, органів ЄС та України. Зазначається, що Україна докладає максимальних зусиль для гармонізації нормативно-правової бази у сфері надзвичайних ситуацій із нормами та правилами ЄС як необхідної для приєднання умови.

Окрему увагу приділено набутому Україною досвіду в галузі державного управління із захисту населення і територій, запобіганню, готовності та реагуванню на пожежі та інші надзвичайні ситуації в умовах тривалої війни проти російського агресора, що може бути важливим для вивчення іншими країнами-партнерами.

Учасники Спільної заяви висловили сподівання, що процедурне та документальне оформлення остаточного рішення найвищого рівня відбудеться якнайшвидше і в найкоротші терміни Україна стане повноправним членом Механізму цивільного захисту ЄС.

5-09-2022, 20:31
Вернуться назад