UnityNews in UA

МКЧХ поки що не зміг отримати доступ до військовополонених, постраждалих в Оленівці

{news-title}
UnityNews Головний редактор UnityNews in UA
МКЧХ поки що не зміг отримати доступ до військовополонених, постраждалих в Оленівці

Міжнародний комітет Червоного хреста (МКЧХ) не зміг отримати доступ до українських військовополонених, які постраждали в Оленівці. Про це повідомляє пресслужба МКЧХ.

"Наша пропозиція пожертвувати витратні матеріали залишається без відповіді", - зазначається у повідомленні.


У МКЧХ наголосили, що продовжуватимуть запитувати доступ до українських військовополонених, які утримуються в Оленівці або в інших місцях, а також готові розгорнути роботу в Оленівці в разі отримання необхідних гарантій безпеки.

"У нас уже є команди з медичною та судово-медичною експертизою, які працюють поблизу, тому що ми присутні в Донецьку з 2014 року. Нам потрібен негайний доступ до військовополонених, які перебувають або утримувалися в СІЗО "Оленівка", хоч би де вони перебували, та необхідні гарантії безпеки від сторін конфлікту", - зазначили у МКЧХ.


Крім надання допомоги пораненим і загиблим, МКЧХ також зустрічатиметься з військовополоненими, реєструватиме їх та обговорюватиме з ними сам на сам умови їх інтернування та поводження з ними, відповідно до зобов'язань держав згідно з міжнародним гуманітарним правом і Третьою Женевською конвенцією.

У комітеті зазначили, що представники Червоного хреста відвідували Оленівку раніше, щоб доставити цистерни з водою, проте не отримали доступу до військовополонених на індивідуальній основі.

"Хоча нам вдалося відвідати деяких військовополонених, утримуваних сторонами, ми неодноразово заявляли, що ми все ще не маємо доступу до всіх військовополонених, зокрема тих, що утримуються в Оленівці. МКЧХ повинен мати можливість відвідувати й повторно відвідувати військовополонених і, зокрема, тих, до яких йому ще не було надано доступ, і виконувати свій гуманітарний мандат. Зрештою спроможність МКЧХ виконувати свій мандат залежить від готовності сторін дотримуватися своїх зобов'язань у рамках міжнародного гуманітарного права", - наголошується в повідомленні.Читайте нас у Instagram "UnityNews"
Підписуйтесь на нас у Telegram "UnityNews"

Вас зацікавлять також наступні новини


Реклама


Оставить комментарий