DataLife Engine / Виробництво азотних добрив в Україні з початку війни скоротилося в 5 разів

Виробництво азотних добрив в Україні з початку війни скоротилося в 5 разів

Обсяг виробництва азотних добрив українськими виробниками з початку повномасштабного вторгнення скоротився в 5 разів порівняно до аналогічного періоду 2021 року.

Про це повідомляє apk-inform.com з посиланням на Всеукраїнський Конгрес Фермерів.

У повідомленні йдеться, що за вказаний період майже весь обсяг добрив направлявся на внутрішній ринок. Обсяг імпорту азотних добрив також скоротився в 5 разів.

При цьому, обсяг виробництва українських складних добрив з березня по травень порівняно з аналогічним показником попереднього періоду скоротився втричі. А обсяг імпорту в цей період скоротився більш ніж у 6 разів.

«Найбільш болючим питанням є сектор хлористого калію, оскільки він повністю імпортозалежний. Більш того, третина цих добрив раніше поставлялась із Білорусі. За підсумками 2021 р. пропозиція калію на українському ринку складалася з 199,2 тис. тонн білоруського продукту, 72,6 тис. тонн узбекистанського продукту та 9,2 тис. тонн інших постачальників, переважно європейських. На сьогодні поставки добрив з Білорусі припинені. На їх заміну 40% калію постачається з Німеччини. Є також поставки з Польщі та Сербії», — йдеться в повідомленні.

Зазначається, що таке постачання добрив з інших країн потребує додаткового логістичного вирішення, оскільки українські порти заблоковані, а інші пропускні пункти зазвичай не пристосовані для перевалки добрив. Усе це додатково ускладнюється питаннями безпеки та низькою платоспроможністю агровиробників.

23-06-2022, 10:58
Вернуться назад